Aydın Ünal: CHP’yi değil yıkıntıyı izliyoruz

Türkiye, 31 Mart’ta sandık başına giderek belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini seçecek. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde çifte yenilgi tadan muhalefet kanadında büyük krizler yaşanıyor. İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Parti ile ittifakı sonlanan CHP, Özgür Özel genel başkanlığında iç karışıklığa giden bir süreci yaşıyor.

Son olarak CHP yandaşı Enver Aysever, CHP’deki yönetim krizini ve İmamoğlu’nun Genel Başkan Özgür Özel’e müdahale ettiği sürecin arka planını anlattı. Aysever, CHP’de Genel Başkanlık buhranı yaşayan Özgür Özel’in eski genel başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiğini ve “

Genel başkanım beni bu adamdan (Ekrem İmamoğlu) kurtarın” dediğini iddia etti. Aysever aynı zamanda “İsterse bunu yalanlasınlar, ispatlarım”

açıklamasında bulundu.

Yeni Şafak Yazarı Aydın Ünal, Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik moderatörlüğünde, her çarşamba tvnet’te canlı yayınlanan Siyaseten programında, yerel seçimlere kısa bir süre kala her gün farklı bir krizle gündeme gelen CHP’de yaşananları değerlendirdi.

Aydın Ünal: CHP’yi değil yıkıntıyı izliyoruz

“CHP’ye bakınca bir yıkıntıyı görüyoruz”

diyen Ünal,

“Her il ve ilçede kendi içinde tartışmalar var. Kalemiz dedikleri İzmir ve Eskişehir’i bile karıştırdılar. Bir yıkıntıyı izliyoruz artık.”

ifadelerini kullandı.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun partiyi ayakta tutan isim olduğunu belirten Ünal,

“Özel bizi Kılıçdaroğlu’nun başarılı ve becerili bir başkan olduğunu söyleme noktasına getirdi”

dedi.

Ünal konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Çok ciddi bir sorunumuz var. Edepli insanlar aramızdan gitmeye başladı. Bunun üzerinde Türkiye’nin durması lazım.

Mimar Sinan’a addedilen bir söz var. Piramitleri göstermişler, ‘bunlar bir yapı değil yıkıntı’ demiş. CHP ve Altılı Masa’ya bakınca bir yıkıntı görüyorsunuz. Bir şekilde yaşayan, ayakta kalabilen bir yıkıntı görüyorsunuz.

28 Mayıs öncesi olan anormal bir durumdu, şu an normal bir durumu yaşıyoruz. Kendi iç meseleleriyle uğraşan, iddiaları olmayan, siyaset üretemeyen irili ufaklı siyasi partilerle karşı karşıyayız.

Bunları bir el bir araya getirdi. Birbirine hiç benzemeyen yapılardan bir piramit oluşturmaya çalıştılar ama olmadı. Ellerindeki her enstrümanı kullandılar, yurt dışından medyadan sosyal medyadan destek aldılar. Çok sayıda operasyon yaptılar ama başaramadılar.

İYİ Parti kendi yolunda ilerliyor, küçük partiler ittifak nedeniyle denklemin içine girebilmişlerdi. Son demlerini yaşıyorlar, kalıcı olamadıklarını zaten görüyoruz.

Gerçekten Kılıçdaroğlu’nun ne kadar başarılı ve becerili bir genel başkan olduğunu söyleme noktasına geldik. Özel bizi o noktaya getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun karışık bir partiyi nasıl ayakta tuttuğunu görüyoruz. CHP’nin İzmir’de bile birbirlerine girdiklerini görüyoruz. Hem Ankara’da hem İzmir’de görüyoruz. Eskişehir’i karıştırdılar, yıllardır kazanıyorlar.

CHP’de bir, Kılıçdaroğlu’nun gölgesi var. İki, Özel isimli genel başkan var. Üç de İmamoğlu faktörü var. Böyle karmakarışık bir durum var.

Her il ve ilçede kendi içinde tartışmalar var. Bir yıkıntıyı izliyoruz artık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x