Ziyaretçiler, Ali Koç’a dedesi Vehbi Koç’un 1967 yılında İlim Yayma Cemiyeti’nde verdiği iftara dair belgeyi hediye etti

1951 yılında kurulan ve bugüne kadar 100’ü aşkın imam hatip okulu açan İlim Yayma Cemiyeti, Koç Holding Başkan Vekili Ali Koç’u Koç Holding merkez binadaki ofisinde ziyaret etti.

Ziyarete İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Genel Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kışla ve Genel Müdür Mesud Tan katıldı.

Ziyaret sırasında Yusuf Tülün, vakfın faaliyetleri hakkında Ali Koç’a bilgi verdi.

Cemiyetin sitesinde yapılan açıklamaya göre samimi bir havada geçen ziyaret sonrasında Ali Koç için bir sürpriz de vardı.
60’lı yıllarda her Ramazan ayında İlim Yayma Cemiyeti’ne ait İstanbul İmam Hatip Yurdun’da bir akşam iftar veren Ali Koç’un dedesi iş insanı Vehbi Koç’un 1967 yılında İlim Yayma Cemiyeti’nde verdiği iftara dair bir belge takdim edildi.
Yine Vehbi Koç’un o dönem İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı olan merhum Vehbi Bilimer’e gönderdiği mektubun yer aldığı bir tablo da torunu Ali Koç’a hediye edildi.
Ali Koç ziyaretçileriyle birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. Çekilen fotoğraflar da vakıf tarafından paylaşıldı.

1951’DEN BERİ FAALİYETTE

1951 yılında İlim Yayma Cemiyeti, 1951 yılında İstanbul’da kurulan kamu yararına faaliyet gösteren bir dernektir. Vakıf, özellikle eğitim alanında faaliyet gösteriyor. Binlerce öğrenciye barınma hizmeti ve karşılıksız burs sağlıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x