Nafakasını Ödemediği İçin Cezaevine Giren Kişiyi Erkekleri Koruma Derneği Kurtardı: Sosyal Medya İkiye Bölündü

81 yaşındaki Züftü Şirin, 20 yıl önce boşandığı eski eşine nafaka ödemesi yapmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Sosyal medyada büyük bir tartışma yaratan bu olayın ardından ‘Erkekleri Koruma Derneği’ Şirin’i cezaevinden çıkartmak için çalışmalara başladı. Yaşlı adamın Dernek tarafından cezaevinden çıkartılmasına kimileri destek olurken kimileri de eleştirilerini dile getirdi.

81 yaşındaki Züftü Şirin, 20 yıl önce boşandığı eşine nafaka ödemesini gerçekleştirmedi.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde ikamet eden Şirin, iddialara göre eşine ödediği nafakayı geçtiğimiz ay ödemedi. Nafakanın ödenmemesi üzerine Şirin’in eşiş şikayette bulundu.

Eşinin şikayetçi olduğu Züftü Şirin, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Şirin’in 25 yıl evli kaldığı eşi, nafakanın ödenmemesi üzerine şikayette bulundu. Jandarma ekipleri şikayet üzerine Şirin’i gözaltına aldı. Yapılan işlemler sonucunda Şirin, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şirin’in ağladığı görüntüler sosyal medyada gündem olurken ünlü avukat Feyza Altun da konuya dahil oldu.

Altun, nafaka ücretine dikkat çekerek Şirin’e ‘mağdur gibi gösterilmeye çalışılan’ ifadelerini kullandı. O sözler sosyal medyada tartışma yarattı.

Züftü Şirin’in tutuklanmasına da nafaka ödememesine de ayrı ayrı tepkiler çığ gibi büyürken bir hamle de ‘Erkekleri Koruma Derneği’nden geldi.

Erkekleri Koruma Derneği Başkanı, tutuklanan Züftü Şirin hakkında çalışmalarının devam ettiğini duyurmuştu. Dernek, daha sonra Şirin’in nafakasının ödenerek hapishaneden çıkartıldığını paylaştı.

“Sırf nafakadan dolayı 81 yaşındaki bir kişinin içeride olmasına gönlümüz el vermiyor.”

Züftü Şirin’in nafakasını ödeyerek cezaevinden çıkartan Erkekleri Koruma Derneği Başkanı, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

“Özgürlük” ??

Bu tartışmayla birlikte Erkekleri Koruma Derneği yeniden gündemimize gelince, sosyal medyadan gelen yorumlar da adeta ikiye bölündü.

“Kendilerini korumak için dernek açmışlar…”

“Çok utanç verici değil mi?”

“Nafaka hakkı kadının hukuki hakkıdır.”

??

Öte yandan nafaka sistemini saçma bulduğunu dile getiren kimseler de vardı.

??

??

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x